Witaj na naszej stronie!


Teatr uliczny to zabawa, marzenie i poezja bezpośrednio wkraczająca w codzienność. Główną rolę gra w nim nie słowo, lecz obraz. A cała akcja dzieje się w plenerze, gdzie deski sceny zamieniają się w kostkę brukową. Inaczej niż teatr instytucjonalny, repertuarowy, artyści uliczni starają się zwrócić uwagę przechodniów, dotrzeć do szerokiej publiczności. Spektakle muszą bawić i zachwycać. 

Osiągane jest to przy pomocy różnorodnych środków. Do spektakli wykorzystywane są szczudła i maski. Widowiskom towarzyszą żonglerka, taniec z ogniem i muzyka. Naszym celem jest stworzenie grupy zapaleńców, dla których teatr nie będzie rozrywką, lecz pasją. Szukamy ludzi w wieku od 13 roku życia; pomysłowych, myślących nieszablonowo, gotowych na podjęcie wyzwań.

Mile widziane są osoby sprawne manualnie i utalentowane plastycznie, ale drzwi mamy otwarte dla wszystkich zafascynowanych magią teatru. Teatr Uliczny TUB ma w swoim repertuarze Pokazy FireShow, spektakle uliczne i teatralne. Próby odbywają się w poniedziałki i środy o 17:00 w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej.